O autorze serwisu...

Pierwsze zdjęcia zamieszczone w niniejszym serwisie pochodziły z wystawy "Wołyń naszych przodków", zorganizowanej w październiku 2002 roku w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przez Ewę Siemaszko oraz Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia.

Komputerowego opracowania wszystkich zdjęć na potrzeby wystawy podjął się nieodpłatnie lekarz - Jarosław Kosiaty, który zaproponował również wykonanie i poprowadzenie w sieci Internet (jako wolontariusz) serwisu o tym samym tytule. Od listopada 2002 roku kolejne zdjęcia do serwisu są nadsyłane przez Kresowian z całego świata. Serdecznie dziękuję i proszę o następne (kontakt e-mailowy z autorem strony).

Więcej na temat powstania serwisu w artykule Nie zapomnij o Kresach... - J. Kosiaty, "Puls" nr 8-9/2016.

Jarosław Kosiaty - pochodzi z Nowego Sącza, ale od wielu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Lekarz, wykładowca uniwersytecki (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej), dziennikarz, webmaster, redaktor naczelny portalu dla lekarzy Esculap.com. Wcześniej asystent w Klinice Neurologicznej Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), później w II Zakładzie Radiologii Klinicznej Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. Stypendysta Fundacji Amerykańsko-Austriackiej w Salzburgu oraz trzykrotny stypendysta Unii Europejskiej (Universite de Nancy, Francja). Autor ponad 100 prac, głównie popularnonaukowych oraz poradnikowych (m.in. na temat wykorzystania Internetu w kształceniu medycznym i praktyce lekarskiej), zamieszczanych na łamach takich czasopism jak: "Gazeta Lekarska", "Kardiologia Polska", "Magazyn Aptekarski", "Magazyn Medycyny Rodzinnej", "Medycyna Praktyczna", "Nefrologia i Nadciśnienie Tętnicze", "Neurologia Praktyczna", "Psyche", "Puls", "Terapia", "Integracja", "Dama Pik", "Sądeczanin" i innych. Autor poradników dla lekarzy: "Jak korzystać z Internetu" (ze wstępem Stanisława Lema), "Internet w rękach lekarza-praktyka", "Neurologia w Internecie", "Komputer i Internet w pytaniach i odpowiedziach", "Prawo medyczne i promocja usług lekarskich w sieci Internet", "Aspekty prawne w praktyce lekarzy POZ", "Onkologia w sieci Internet", "Mój pomysł na praktykę lekarską", "Polski lekarz w Unii Europejskiej". Współtwórca programu telewizyjnego "Komputerowy Lekarz Domowy" (TVP1). Twórca serwisów internetowych m.in. Akademii Medycznej w Warszawie, Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Reumatologii w Warszawie, Biblioteki Głównej AM w Warszawie, Biblioteki Głównej CMKP, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii i innych.
Hobby: literatura współczesna, film fabularny i dokumentalny, stare fotografie (www.dawnetatry.pl), historia Polski, Kresy Wschodnie (www.nawolyniu.pl), sport (pływanie, jogging). Biega i pływa od czasów liceum, ale dopiero w 2015 roku zaczął startować w biegach długodystansowych. W tym samym roku zaliczył m.in. triadę biegową "Zabiegaj o pamięć" (XXV Bieg Konstytucji 3 maja, XXV Bieg Powstania Warszawskiego, XXVII Bieg Niepodległości). Zdjęcie obok: medal z Biegu Konstytucji 3 Maja (Warszawa, 3.05.2016).
Strona domowa: www.kosiaty.pl, kontakt e-mail: jkosiaty@esculap.pl


Inne serwisy internetowe opracowane przez autora strony
"Wołyń naszych przodków" - Jarosława Kosiatego

Serwisy literackie

  • Listy z krainy snów... - "W serwisie zebrałem wiersze, piosenki i fragmenty prozy, do których często wracam i które służą mi pomocą w trudnych sytuacjach, na zakrętach życiowych dróg". Na serwis złożyło się ponad pół tysiąca wierszy (m.in. A. Asnyka, S. Barańczaka, K.K. Baczyńskiego, T. Borowskiego, W. Broniewskiego, E. Brylla, J. Brzechwy, K.I. Gałczyńskiego, J. Hartwig, M. Hillar, K. Iłłakowiczówny, S. Jesienina, A. Kamieńskiej, J. Kasprowicza, J. Kofty, M. Konopnickiej, B. Leśmiana, A. Mickiewicza, Cz. Miłosza, C.K. Norwida, A. Osieckiej, M, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, H. Poświatowskiej, K. Przerwy-Tetmajera, A. Puszkina, A. Słonimskiego, J. Słowackiego, E. Stachury, L. Staffa, W. Szymborskiej, J. Tuwima, J. Twardowskiego, K. Wierzyńskiego, A. Ziemianina i in.) oraz piosenek (m.in. L. Cohena, Budki Suflera, Czerwonych Gitar, P. Gintrowskiego, J. Kaczmarskiego, J. Kofty, Lady Pank, B. Okudżawy, A. Osieckiej, Skaldów, Starego Dobrego Małżeństwa, P. Szczepanika, Varius Manx i in.).
  • Najpiękniejsze polskie kolędy - teksty ponad dwudziestu najpiękniejszych polskich kolęd oraz pliki dźwiękowe w formacie midi.
  • Serwisy historyczne

  • Górale i Tatry na starych fotografiach - "Od górali wiele się nauczyłem i mam nadzieję, iż tym skromnym serwisem spróbuję choć w części spłacić ten dług. Prezentowane w serwisie zdjęcia pochodzą ze starych pocztówek, wydanych pod koniec XIX i na początku XX wieku. Twarze ludzi, którzy już dawno odeszli; miejsca, które obecnie zupełnie inaczej wyglądają - może dzięki tym kilku stronom nie odejdą one do krainy zapomnienia."
  • Lwów - najpiękniejsze zabytki Lwowa okiem artystów.
  • Serwisy prawne

  • Etyka, prawo i medycyna - problematyczne przypadki z praktyki lekarskiej, pokazane w świetle prawa międzynarodowego, etyki lekarskiej oraz pięciu największych religii: katolickiej, protestanckiej, żydowskiej, muzułmańskiej i buddyjskiej.
  • Serwisy medyczne

  • Narkotyki i Ty - szczegółowe opisy i zdjęcia różnych rodzajów narkotyków; poradnik dla rodziców: jak rozpoznać czy nasze dziecko bierze narkotyki?; materiały policji o tym jak dilerzy narkotykowi zachwalają poszczególne rodzaje narkotyków; słowniczek slangu narkotykowego i in.
  • Palenie tytoniu i Ty - historia palenia tytoniu; jak działa dym tytoniowy; wpływ palenia tytoniu na poszczególne narządy człowieka; jak rzucić palenie, tytoń w karykaturze i wiele innych.
  • Serwisy edukacyjne (z zakresu obsługi komputerów i Internetu)

  • Internetowe ABC (nie tylko) dla lekarzy - historia i struktura sieci Internet; rodzaje połączeń w Internecie; podstawowe usługi internetowe (WWW, e-mail, listy dyskusyjne, Usenet news, ftp, telnet, IRC, videokonferencje) i ich zastosowanie w praktyce lekarskiej; bazy medyczne oraz konsultacje medyczne w Internecie; zasady etykiety sieciowej; jak opracować i prowadzić własny internetowy serwis medyczny.
  • Strony prywatne

  • JK Home Page - strona domowa Jarosława Kosiatego.
  • Powrót do strony głównej serwisu "Wołyń naszych przodków" www.nawolyniu.pl